Krok po kroku zbuduj swojego bloga i zarabiaj online

Dzień 5: Jak zarabiać na swoim blogu

Zanim zagłębimy się w dzisiejszą lekcję o tym, jak będziesz zarabiać na swoim blogu (w nadchodzących tygodniach i miesiącach) …

Zróbmy krótkie podsumowanie tego, co omówiliśmy w ostatnich kilku lekcjach dotyczących content marketingu , które postawią mocne fundamenty pod to, co będzie dalej…

Rozmawialiśmy o tym, jak opracować strategię dotyczącą treści, która sprawi, że będziesz wyróżniać się z tłumu w swojej niszy, i otrzymałeś kopię mojego szablonu kalendarza redakcyjnego, aby rozpocząć planowanie pierwszych pomysłów na posty na blogu [lekcja 3]

Następnie, podczas wczorajszej lekcji, omówiliśmy najbardziej wpływowe strategie i taktyki kierowania ruchu na stronę, które pozwolą Ci dotrzeć do pierwszych 1000 czytelników bloga. Może to zająć trochę czasu, dlatego przygotuj się na testowanie i eksperymentowanie, i uzbrój się w cierpliwość, ponieważ jeśli będziesz konsekwentny i oddany swojej pracy, to prędzej czy później osiągniesz swój cel.

W dzisiejszej lekcji porozmawiamy o najbardziej niezawodnych sposobach przełożenia ruchu na blogu na rzeczywisty dochód, czyli porozmawiamy sobie o tym, jak zmonetyzować bloga.

Dzisiejsza lekcja jest zaczerpnięta prosto z mojego ostatniego przewodnika jak zarabiać na blogu.

Szczerze mówiąc, istnieje nieskończona liczba sposobów zarabiania na swoim blogu – jedynymi ograniczeniami są Twoja własna kreatywność i rodzaje transakcji, które możesz dla siebie pośredniczyć.

Kiedy zaczynasz widzieć, coraz większy ruch, subskrybentów e-maili i regularnych czytelników na swoim blogu, tym więcej opcji będzie pojawiać się, do zarabiania na tej publiczności i tym większy będzie Twój potencjał zarobkowy.

A teraz przejdźmy do konkretów…

6 najlepszych sposobów zarabiania na swoim blogu

Pamiętaj, że kiedy dopiero zaczynasz, niektóre z tych strategii zarabiania będą łatwiejsze niż inne, podczas gdy Twoje zasięgi i ruch na stronie wciąż rośnie.

1. Posty sponsorowane

Posty sponsorowane to subtelna forma reklamy, w której marka kontaktuje się z Tobą i prosi o umieszczenie jej brandu w poście na blogu w zamian za pieniądze. Na przykład marka biura podróży skoncentrowana na turystów podróżujących na Wyspy Kanaryjskie, może skontaktować się ze mną i poprosić mnie o umieszczenie ich produktu (wycieczki) w nowym poście na moim blogu o Teneryfie: LoveExplore.pl i zgodzi się zapłacić mi ustaloną kwotę za ten post z promocją.

Post sponsorowany może być pod postacią recenzji danego produktu/usługi, konkursu z prezentami dla czytelników, przepisem, listą inspiracji zakupowych lub innego rodzaju postem przedstawiającym daną markę. Konkretny rodzaj posta, który ma być napisany na blogu, zazwyczaj jest wcześniej określany przez markę, lub czasami jest to kwestia do negocjacji między marką a blogerem.

Marka zazwyczaj oczekuje, że jej produkt zostanie nazwany, zrecenzowany i zaprezentowany na zdjęciach, a także zwykle będzie oczekiwać linku do swojej witryny internetowej.  Marka często chce, abyś udostępnił swój post w mediach społecznościowych i może również wymagać innych usług, takich jak np. stworzenie filmów. Więc upewnij się, że uwzględniasz to w pobieranej opłacie za swoje usługi.

Najlepszym portalem, w którym możesz zareklamować swojego bloga, gdzie będą się do Ciebie zgłaszać marki, jest strona https://www.whitepress.pl/.  

Jak to zrobić krok po kroku, przeczytasz w specjalnym przewodniku WhitePress “ 7 kroków do realizacji współpracy z Whitepress jako influencer”


Przeczytaj cały mój artykuł o plusach i minusach zarabiania na postach sponsorowanych

2. Freelancing (sprzedaż usług)

Jeśli chcesz zacząć zarabiać na swoim blogu już teraz , sprzedaż usług będzie zdecydowanie najszybszą opcją.

Wszystko, czego tak naprawdę potrzebujesz, aby zdobyć swojego pierwszego niezależnego klienta, to wystarczająco dobra oferta, w której blog znacznie pomoże. Będziesz chciał opracować swoje kluczowe strony (O mnie, Kontakt, Współpraca) i zaprezentować przynajmniej kilka przykładów pracy, którą wykonałeś, i którą wkrótce będziesz promować dla niezależnych klientów.

A jeśli nie masz jeszcze tych przykładów swojej pracy … nie pozwól, aby to Cię powstrzymywało. Poświęć teraz kilka dni, aby stworzyć te przykładowe artykuły, projekty lub inne produkty i umieść je na swoim własnym blogu, tak jakby to był projekt, za którego wykonanie zapłacono.

Jeśli masz umiejętność, którą możesz sprzedawać jako usługę, jesteś już przygotowany, aby wyjść i zacząć prezentować potencjalnym klientom. Ta umiejętność może być czymś w rodzaju …

  • -Pisanie
  • -Projektowanie
  • -Fotografia
  • -Marketing
  • -Konsultacje
  • -Public relations
  • -Zarządzanie mediami społecznościowymi
  • -Wirtualny Asystent (VA)
  • -Budowanie społeczności w Social Mediach
  • -SEO lub płatne kampanie reklamowe
  • -Zarządzanie projektami
  •  
  • Lista jest długa … ponieważ na każdej umiejętności można zarabiać.
  •  

Mój pierwszy niezależny klient zapłacił mi 400 zł za każde 1 godzinne szkolenie online, dla jego zespołu w tematyce, w jakiej prowadziłam swojego bloga. Klient odkrył mnie z powodu mojego bloga i kanału na YouTube. Spodobał mu się styl tworzonych przeze mnie treści, oraz sposób przekazywania wiedzy, więc łatwo mu było zatrudnić mnie jako freelancera, po przystępnej cenie.

Na przestrzeni czasu, miałam coraz więcej zapytań o indywidualne szkolenia i konsultacje online. W ciągu następnego roku powoli podwoiłam ceny, które naliczałam za konsultację czy szkolenie. Z biegiem czasu zbudowałam dla siebie większą społeczność i markę – ciągle eksperymentując z moją ofertą, aby zobaczyć, za co klienci zapłacą więcej.

A jeśli chcesz wypróbować niektóre witryny internetowe, w których klienci zewnętrzni już szukają utalentowanych freelancerów, sprawdź te witryny z ofertami pracy dla freelancerów:

Zobacz mój artykuł jak zarabiać na blogu dzięki swoim produktom i usługom.

3. Kursy online

Jak już zdobędziesz umiejętności (lub doświadczenie), których inni również chcą się nauczyć, całkiem łatwo jest umieścić najlepsze rady, strategie, taktyki i samouczki w kursie online, w którym ludzie mogą zapłacić za dostęp, aby przyspieszyć naukę znacznie szybciej niż w przypadku przechodzenia przez trudny proces uczenia się metodą prób i błędów.

Kiedy stworzyłam moje pierwsze kursy online, to już w pierwszym roku wygenerowałam ponad 70 000 zł z uruchomienia platformy szkoleniowej online dotyczącej Network Marketingu.

Wspaniałe w kursach online jako metody zarabiania na Twoim blogu jest to , że nie potrzebujesz dużej liczby odbiorców , aby zacząć zarabiać na sprzedaży kursów.

Gdy masz już nawet małą grupkę czytelników na swoim blogu, zachęć ich do interakcji z Tobą – zadawania pytań, oferowania bezpłatnych plików do pobrania, dzielenia się radami i zachęcania ich do dołączenia do Twojej listy mailingowej lub osobistego kontaktu z Tobą.

Dowiedz się o ich największych wyzwaniach (związanych z szerszymi tematami poruszanymi na Twoim blogu). Wskaż, w jaki sposób możesz im wyjątkowo pomóc, opierając się na własnych umiejętnościach, wiedzy i doświadczeniu.

Po określeniu właściwego sposobu, aby pomóc garstce swoich czytelników w rozwiązaniu prawdziwego problemu, z którym się borykają, przedstaw im (indywidualnie w bardzo spersonalizowany sposób, e-mailem) zamówienie kursu w przedsprzedaży i otrzymanie bezpośredniego coachingu od Ciebie w międzyczasie, podczas gdy Ty będziesz pracować nad stworzeniem rzeczywistego materiału do kursu.

Sprawi to dla Ciebie 2 kluczowe rzeczy:

a. Po pierwsze, poproszenie ludzi, aby faktycznie dali Ci swoje ciężko zarobione pieniądze, potwierdzi, że rozwiązujesz prawdziwy problem

b. Po drugie, w nadchodzących tygodniach otrzymasz opinie testowe na żywo, które pomogą w tworzeniu i doborze treści kursu w czasie rzeczywistym – a Twój kurs może powstać w wyniku wyciągniętych wniosków i taktyk sprawdzonych podczas bezpośredniego coachingu

Gorąco polecam przetestowanie i zweryfikowanie swoich pomysłów na kurs lub inny wirtualny produkt, w którym koncentrujesz się na małej społeczności wczesnych użytkowników (lub beta testerów) i wchodzisz z nimi w interakcję jeden na jeden podczas tworzenia, testowania i udoskonalania materiałów, aby upewnić się, że dobrze odpowiadasz na problemy swoich odbiorców i pomagasz im je rozwiązać.

Jak w 4 krokach zweryfikować pomysł na kurs?

1. Po pierwsze: podziel się z innymi swoim pomysłem. Najlepiej dzielić się swoim pomysłem wśród osób, który mogą być Twoimi potencjalnymi klientami. Nie znasz takich? Poznaj. Wykorzystaj siłę i potencjał internetu i social mediów. Osoby z którymi będziesz rozmawiał dostarczą Ci bezcennych opinii. Sprowadzą Cię na ziemię lub dadzą Ci cenne wskazówki w jaką stronę powinieneś rozwijać swój pomysł.

2. Po drugie: znajdź podobny kurs, który już istnieje. Oglądasz czasami telewizję prawda? Doskonale wiesz, że prawie wszystkie programy telewizyjne to kopia zagranicznych programów? W telewizji dokładnie wiedzą co najlepiej się sprawdza. Zbieraj pomysły z innych krajów i wdrażaj je w Polsce lub na odwrót. Ten sposób doskonale znają stare rekiny biznesu. Dzięki temu możesz zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy i czasu na testowanie swojego pomysłu… bo ktoś inny zrobił to już za Ciebie. A jeszcze piękniejsze jest to, że możesz stworzyć produkt lepszy niż oryginalny.

3. Po trzecie: stwórz testową wersję produktu i słuchaj uwag pierwszych użytkowników. Zanim ruszymy pełna parą i zainwestujemy grube pieniądze w tworzenie kursu, warto stworzyć mini wersję produktu lub po prostu produkt testowy/prototyp.

4. Po czwarte: sprzedaj swój kurs, zanim go zbudujesz. Wcześniej polegaliśmy na opinii innych „czy zapłaciliby za Twój produkt”. Co innego jest powiedzieć, a co innego otrzymać realną zapłatę od potencjalnego klienta. Bardzo dobrze jest prowadzić „przed-sprzedaż” albo wypuścić np. serię limitowaną. Natomiast czy to gwarantuje sukces pomysłu?

Myślę, że nigdy nie ma 100% gwarancji. Na sukces nowego biznesu składa się mnóstwo czynników. W odróżnieniu od gry na giełdzie, bardzo wiele czynników pozostaje jednak pod kontrolą przedsiębiorcy. To Ty decydujesz w największym stopniu o sukcesie swojego biznesu. Niewątpliwie na bazie moich doświadczeń te 4 kroki bardzo dobrze sprawdzały się w moich dotychczasowych projektach, które poznasz już niebawem na blogu.

Przeczytaj: Jak zarabiać na blogu dzięki swoim produktom i usługom online

4. Tradycyjne reklamy blogowe (dołączanie do sieci reklamowych).

Po pierwsze wyjaśnijmy sobie w skrócie, co to jest Google AdSense?

Google Adsense to program reklamowy, który umożliwia wyświetlanie reklam na Twojej stronie www, blogu lub filmach w YouTube i otrzymywanie zapłaty, wówczas gdy użytkownicy klikają w reklamy. Reklamy te, są generowane przez firmy korzystające z programu Google AdWords, który podajesz za pomocą specjalnego kodu AdSense na swoim blogu.

CO ROZUMIEMY PRZEZ REKLAMĘ?

Google oferuje różne typy reklam do wyświetlania w Twojej witrynie, w tym:

  • Obrazy: to nic innego jak po prostu reklamy graficzne. Występują w różnych rozmiarach. Możesz wybrać opcję kanału reklam, która łączy zarówno reklamy tekstowe, jak i graficzne.
  • Tekst: reklamy tekstowe wykorzystują słowa jako jednostka reklamowa (jedna oferta) lub jednostka linków (lista ofert) i są dostępne w różnych rozmiarach. Możesz dostosować kolor ramki, tekstu i linku.
  • Rich Media: to interaktywne typy reklam, które mogą zawierać HTML, wideo i Flash.
  • Wideo
  • Animowany obraz
  • AdSense dla wyszukiwania: Dzięki temu możesz mieć pole wyszukiwarki Google w swojej witrynie lub blogu. Gdy użytkownik wpisze termin i przeprowadzi wyszukiwanie, zostanie otwarta strona wyników wyszukiwania z reklamami AdSense. Możesz dostosować schemat kolorów strony wyników wyszukiwania, aby pasował do Twojej witryny.

JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ?

Jeśli jeszcze nie masz konta z Google, to możesz szybko zacząć wyświetlać reklamy w swojej witrynie z Google AdSense . Wystarczy wypełnić formularz, a następnie, kiedy zostaniesz już zaakceptowany, możesz od razu zacząć umieszczać reklamy na swoim blogu.

Jakie są plusy i minusy zarabiania na reklamach z Google Adsense

Zalety Google Adsense

Program Google AdSense ma kilka dobrych zalet, m.in.:

  • -Dołączenie jest darmowe.
  • -Wymagania kwalifikacyjne są łatwe, co oznacza, że możesz zarabiać na swojej witrynie lub blogu, nawet jeśli jest nowy.
  • -Dostępnych jest wiele opcji reklam i kilka, które można dostosować, aby pasowały do wyglądu i sposobu działania witryny.
  • -Google płaci co miesiąc przelewem, jeśli osiągniesz próg 100 USD.
  • -Możesz wyświetlać reklamy w kilku witrynach z jednego konta AdSense.
  • -Istnieją opcje wyświetlania reklam na urządzeniach mobilnych i kanałach RSS.
  • -Możesz łatwo dodać go do swoich kont Blogger i YouTube, chociaż w YouTube musisz mieć co najmniej 1000 subskrybentów i 4000 godzin czasu oglądania, aby wyświetlać AdSense w swoich filmach.
  •  

Wady Google Adsense

  • Trzeba również mieć na uwadze, że program AdSense ma również kilka wad, m.in.:
  • -Google może natychmiast zamknąć Twoje konto kiedy łamiesz zasady i regulamin reklam
  • -Reklamy mogą sprawić, że Twój blog będzie wyglądał na zagracony i spamerski, jeśli nie będziesz ostrożny. A jeśli coś sprzedajesz, możesz skończyć z reklamowaniem konkurencji
  • -Podobnie jak w przypadku wszystkich form dochodu online, aby zarabiać pieniądze, potrzebujesz ruchu na stronie i konkretnej grupy odbiorców
  • -Kiedy ludzie klikają reklamę AdSense, zarabiasz niewielką sumę pieniędzy, i musisz liczyć się z tym, że odwiedzający również opuszczają Twoją witrynę, co oznacza, że tracisz możliwość zarabiania pieniędzy na lepiej płatnych produktach partnerskich lub własnych produktach i usługach.
  • -AdSense to świetna opcja zarabiania, ale nie jest to program umożliwiający szybkie wzbogacenie się lub zarabianie pieniędzy bez robienia niczego. Co więcej, Google ma zasady, których niektórzy blogerzy wydają się pomijać, czytając warunki korzystania z usługi. W rezultacie wielu właścicieli witryn na własnej skórze przekonało się, że naruszyli zasady Google i na zawsze stracili konto.
  •  

Podsumowując, sieci reklamowe, zwłaszcza AdSense, to świetne opcje, ponieważ możesz dołączyć jako nowy blogger lub właściciel witryny i są łatwe w użyciu. Ale to nie jedyne sposoby zarabiania pieniędzy na Twoim blogu. W rzeczywistości wraz ze wzrostem ruchu w witrynie inne opcje zarabiania mogą być lepsze. Pamiętaj również, że jeśli masz bardzo niszowego bloga, możesz nigdy nie być w stanie uzyskać takich wyświetleń strony, jakie są potrzebne do zarabiania na reklamach. Dobra wiadomość jest taka, że jest wiele innych sposobów, nawet bardzo niszowy blog z niską liczbą wyświetleń stron, może przynieść dobre dochody.

Natomiast jeśli wymyślisz odpowiednie dźwignie, aby zacząć generować ogromne ilości ruchu na stronie, jest to bardzo szybki sposób na zarabianie na czytelnictwie Twojego bloga.

Przeczytaj mój post na blogu: Jak zarabiać na blogu, dzięki reklamom z Google Adsense

5. Programy partnerskie

Programy czy też tkz. Linki partnerskie (innymi słowy marketing afiliacyjny) to również forma reklamy. 

Jak działają programy partnerskie? (zobacz mój artykuł: Jak zarabiać na swoim blogu, dzięki linkom partnerskim)

Po pierwsze, dołączasz do programu partnerskiego. Otrzymujesz specjalny link do śledzenia od firmy, której jesteś partnerem. Następnie umieszczasz ten link w postach na swoim blogu, wiadomościach e-mail do subskrybentów bloga i wplatasz je w różnych miejscach, w których docierasz do swoich czytelników. Kiedy ktoś kliknie ten Twój link partnerski (afiliacyjny) i dokona zakupu lub zarejestruje się, wtedy zarabiasz ustaloną opłatę lub procent tej sprzedaży.

Moje blogi każdego miesiąca zarabiają całkiem dobre sumy wygenerowane z pasywnego dochodu z programów partnerskich, których jestem członkiem.

Jednym z najbardziej znanych programów partnerskich w Polsce jest program partnerski WebePartners. Portal ten, to sieć skupiająca programy partnerskie marek działających w branży e‑commerce. Aktualnie współpracuje z nią kilkuset reklamodawców oraz kilkanaście tysięcy wydawców. Na stronie webePartners znajdziesz nie tylko informacje na temat firm współpracujących w programie afiliacji, ale również cenne wskazówki na temat marketingu internetowego oraz jak zarabiać na afiliacji w social mediach.

W praktyce wygląda to mniej więcej tak, że jeśli piszesz post o konkretnym produkcie (Partnera), możesz umieścić w poście swój specjalny link partnerski (afiliacyjny), który będzie prowadzić do strony produktu w witrynie Partnera. Jeśli Twój czytelnik kliknie link i przejdzie do zakupu produktu, otrzymasz procent ceny sprzedaży. W zależności z jaką firmą współpracujesz/jesteś partnerem, prowizje mogą się wahać od 3% do nawet 50%.

W dzisiejszych czasach w internecie istnieje bardzo dużo programów afiliacyjnych (nawet ja mam swój program partnerski na moje kursy online)- dlatego jeśli masz jakiś produkt czy usługę na myśli, którą zechcesz opisać na swoim blogu lub polecić, to sprawdź wcześniej, czy dana firma ma taki program, zapisz się i zarabiaj!

Programy Partnerskie, w których aktualnie uczestniczę:

6.  Produkty fizyczne lub narzędzie programowe

Podobnie jak w przypadku uruchamiania kursu online dla czytelników bloga, innym świetnym sposobem na zarabianie na odbiorcach jest sprzedaż fizycznego produktu lub narzędzia programowego osobom w Twojej społeczności.

Aby odnieść sukces w biznesie online, ostatecznie wszystko sprowadza się do rozwiązania problemów, które mają czytelnicy bloga, prawda?

Tak więc, jeśli potrafisz na przykład zbudować relację z 10 pierwszymi, lojalnymi czytelnikami Twojego bloga, wykorzystaj tą szansę i nawiąż współpracę z nimi już na samym początku. Aby stworzyć produkt fizyczny, który pomoże Twojemu odbiorcy rozwiązać jego problem, skup się najpierw na samodzielnym rozwiązywaniu tego problemu , a następnie opracuj plan działania, w jaki sposób możesz osobiście pomóc tym 10 osobom rozwiązać ten problem również w ich wyjątkowych sytuacjach. Na początku będzie to bardzo indywidualne podejście, niemniej jednak jest to konieczne, aby stworzyć produkt, który będzie się sprzedawał i przynosił oczekiwane efekty.

Następnie poproś tych 10 czytelników, aby „zamówili od Ciebie w przedsprzedaży” produkt i pracowali z nim w ramach osobistego programu coachingowego, którego użyjesz, aby upewnić się, że Twój ostateczny produkt ma wszystkie niezbędne funkcje, który skutecznie rozwiążą ich problemy.

Pod koniec tego procesu walidacji pomysłu, pojawi się rozwiązanie, które jest zbudowane na fundamencie autentycznej pomocy czytelnikom. Na tym etapie jesteś gotowy, aby sprzedawać swoje produkty fizyczne, czytelnikom w swojej niszy blogowej.

Innym pomysłem na zarabianie na produktach fizycznych, może być stworzenie sklepu online z koszulkami i różnymi gadżetami, z nadrukami i Twoją marką. Ja na przykład stworzyłam taki sklepik “Positive Vibes” na platformie Cupsell i zarabiam na prowizji sprzedanych koszulek i innych gadżetów. 

Jeśli również chcesz założyć sobie taki sklepik za darmo i stworzyć pierwsze projekty swoich koszulek, to zobacz koniecznie mój tutorial krok po kroku jak to zrobić na moim kanale YouTube.

Podsumowanie

Uff, jest tego trochę prawda?

A to tylko niektóre sposoby na zarabianie na blogu (sposoby, jakie osobiście zastosowałam i wiem, że działają). Można zrobić o wiele więcej, ale na początku warto wybrać sobie 2 sposoby i nad nimi porządnie popracować, aż rzeczywiście zaczną przynosić nam dochody. Dopiero jak już rozkręcimy się w działaniu, to możemy zacząć dokładać kolejne sposoby na budowanie dochodów z bloga.

Inne sposoby na zarabianie na blogu, które też mogą Cię zainteresować to, np: zarabianie na podcastach, dropshipping – sklep online, network marketing, aplikacje. Jednak te tematy poruszę kiedy indziej na moim blogu www.KlaudiaStawiarska.pl

Aby uzyskać więcej informacji na temat skutecznego zarabiania na blogu, przeczytaj koniecznie wyniki ankiety przeprowadzonej przez portal Whitepress: Jak zarabiają polscy blogerzy.

Na dziś to tyle, a jutro już ostatnia lekcja tego kursu!

Bądź czujny!

Lekcja 5

Odtwórz wideo

Lekcje w kursie

Dostęp do kolejnych lekcji będziesz otrzymywać każdego dnia w wiadomości email. Poniżej znajduje się podsumowanie wszystkich zagadnień, jakie poruszymy w tym mini-kursie.

Jak zacząć bloga

Lekcja 1

Techniczna strona tworzenia bloga.

W tej lekcji założysz swojego bloga krok po kroku. Wybierzesz hosting, domenę, zainstalujesz WordPressa i wybierzesz motyw (szablon swojego bloga).

lekcja 2 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 2

Jak znaleźć dochodową niszę dla swojego bloga

W tej lekcji skupimy się na strategicznym wyborze Twojej grupy docelowej, dla której będziesz tworzyć treści i na której będziesz wkrótce zarabiać pieniądze.

lekcja 3 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 3

Opracowanie zwycięskiej strategii treści na bloga

W tej lekcji skupimy się na strategii treści, która wygeneruje ruch na Twoim blogu. Zdefiniujesz główny cel swojego bloga, poznasz swoich czytelników, zdecydujesz jakie kategorie treści zawrzeć na blogu, wygenerujesz pierwsze pomysły na posty na blogu, i stworzysz swój kalendarz redakcyjny na cały rok)

lekcja 4 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 4

Kierowanie ruchu na Twojego bloga (zdobywanie pierwszego 1000 czytelników)

W tej lekcji skupimy się na czterech sprawdzonych sposobach na zwiększenie ruchu na blogu i przyciągnięcie pierwszych 1000 czytelników. Dowiesz się krok po kroku jak i gdzie promować swojego bloga, aby zwiększać ruch na swojej stronie.

lekcja 5 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 5

Jak zarabiać na swoim blogu (poznaj najskuteczniejsze sposoby zarabiania na swoim blogu)

W tej lekcji poznasz 6 najlepszych sposobów na zarabianie na blogu. Dowiesz się jakie są wady i zalety każdej z nich i zdecydujesz w jaki sposób Ty będziesz zarabiać na swoim blogu na początku.

lekcja 6 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 6

Realizacja 90-dniowego planu rozwoju bloga i biznesu online

W ostatniej lekcji opracujemy plan 90 dniowy, abyś wyrobił sobie dobre nawyki i strategicznie rozwijał swojego bloga w taki sposób, byś za rok od dziś spełniał swoje marzenia i zarabiał w swoim biznesie online dochody pasywne.

Dzień 6: Realizacja 90-dniowego planu rozwoju bloga i biznesu online